V soboto, 19. 11. 2022, je na naši šoli potekala 4. mednarodna konferenca Vzgoja za ljubezen do domovine in države, ki jo organizira DKPS.

O pomenu ohranjanja in razumevanja  kulturne dediščine v sodobnem času je udeležencem spregovoril etnolog dr. Janez Bogataj in drugi vabljeni predavatelji.  Uvodnim predavanjem so sledile predstavitve primerov dobre prakse učiteljev iz Slovenije, Nemčije in Argentine.

V kulturnem programu ob otvoritvi konference so sodelovali učenke in učenci naše osnovne šole: Lenart Škulj (harmonika), Urh Anton Mlakar (klarinet), Petra Porok (harmonika) in Martina Strle (recitacija) in Klementina Urbiha (recitacija).

Vsem nastopajočim  iskreno čestitamo za odlične nastope in se jim najlepše  zahvaljujemo za sodelovanje.  Z recitacijami in odigranimi melodijami so lepo predstavili našo šolo in obogatili mednarodno konferenco.

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)